Obrazek niedostępny

Joerg Schmalenbach

CEO

Swoją karierę rozpoczął w 1984 roku w Mercedes-Benz AG od praktyki w zawodzie modelarza karoserii. W trakcie pracy równolegle studiował ekonomię i w 1997 r. uzyskał dyplom magistra; ponadto jest dyplomowanym inżynierem mechanikiem. Kierował obszarami logistyki rozwoju, zakupów, planowania produkcji, a jako kierownik projektu był odpowiedzialny za rozruch kabrioletów w Bremie oraz projekt współpracy JC1 z Nissanem. Był szefem montażu i z sukcesem nadzorował produkcję serii MRAII w Chinach, a następnie jako szef planowania logistyki odpowiadał za wszystkie procesy w BBAC i zakładzie w Shunyi. Po powrocie do Niemiec kontrolował produkcję w zakładzie w Bremie. W październiku 2022 roku przeniósł się do Jawora. Lubi podróżować, poznawać nowe kraje i ludzi, spędzać czas z rodziną, a także wyjazdy na campingi.

Obrazek niedostępny

Dirk Fleischmann

CFO

Ukończył inżynierię przemysłową na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie. W 1998 roku rozpoczął karierę w Mercedes-Benz w Ludwigsfelde. Następnie pracował na kilku różnych stanowiskach kierowniczych w Dziale Finansów i Controllingu w Niemczech, RPA i Rosji. W 2019 roku objął stanowisko Dyrektora Finansowego Mercedes-Benz Vans LLC w Charleston, gdzie miał wpływ na przekształcenie zakładu z fazy rozruchu w regularną działalność. W październiku 2023 roku dołączył do Mercedes-Benz Manufacturing Poland jako Dyrektor Finansowy. W wolnym czasie lubi uprawiać sport i podróżować po świecie.
Obrazek niedostępny

Ewa Korwek

Dyrektor HR, Członek Zarządu

Absolwentka germanistyki oraz studiów podyplomowych trenera biznesu i zarządzania kadrami. Karierę zawodową zaczynała jako dziennikarz radiowy i prasowy. Od blisko 20 lat związana z branżą motoryzacyjną, współtwórca AutoForum. Była m.in. Public Relations Managerem w Volkswagen Motor Polska, Dyrektorem ds. zarządzania zasobami ludzkim w Sitechu, Menedżerem HR w Lear Corporation. Wykładowca na studiach podyplomowych m.in. WSB oraz trener współpracujący m.in. z Significa i IHK. Interesuje się wpływem kultur narodowych na kultury organizacyjne. Poprzednio pracowała jako Dyrektor zarządzania zasobami ludzkim w produkującym przekaźniki elektromagnetyczne Relpol S.A. Była wyczynową koszykarką, dziś tenisistka amator.

Obrazek niedostępny

Urszula Czurak

Dyrektor ds. Controllingu, Członek Zarządu

Absolwentka finansów i rachunkowości. Swą karierę zawodową rozpoczęła w 2006 w firmie z branży automotive, gdzie pracowała przez 14 lat. Przeszła przez wszystkie szczeble kariery od asystentki Prezesa , przez specjalistę ds. controllingu i księgowości po managera. Przez 3 lata miała możliwość pracy w Belgii, gdzie brała udział w założeniu i uruchomieniu nowego zakładu produkcyjnego w Polsce oraz stworzeniu działu finansowego. W MBMPL zatrudniona od 2020, początkowo jako Manager działu Business Models and Processes, a następnie od 2023 jako Head of Controlling. Od lipca 2023 również Członek Zarządu MBMPL. Czas wolny najchętniej spędza czas z rodziną. Lubi wędrówki górskie i kryminały.
Obrazek niedostępny

Jacek Sikorski

Dyrektor Montażu Silników

Urodzony w Polsce, skąd w 1989 roku wyjechał do Niemiec. Karierę w Mercedes-Benz rozpoczął w roku 1997 jako pracownik montażu. Przez 22 lata przeszedł przez wszystkie szczeble kariery od pracownika produkcyjnego, kontroli jakości do managera produkcji. Przed rozpoczęciem pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland przez 4 lata był zaangażowany w projekt budowy fabryki skrzyń biegów Mercedes-Benz w Rumunii. Wolny czas spędza z rodziną. Zainteresowania: sporty motorowe
Obrazek niedostępny

Thomas Kaiser

Dyrektor obróbki i utrzymania ruchu

Urodzony w Polsce, skąd w 1988 roku wyjechał do Niemiec. Skończył studia z zakresu informatyki ekonomicznej, technik budowy maszyn. Karierę w Mercedesie zaczynał w roku 1992 jako odlewnik i przez 25 lat przeszedł przez wszystkie szczeble kariery od pracownika produkcyjnego po managera produkcji. Zainteresownia: sztuki walki, snowboard i nurkowanie.

Obrazek niedostępny

Paul Szkoc

Dyrektor Linii PB400

Paul urodził się w Polsce w 1980 roku, a w 1982 roku przeniósł się z rodziną do Niemiec, gdzie dorastał i chodził do szkoły. Uzyskał tytuł magistra w Carthage College w USA oraz dyplom inżyniera na Uniwersytecie w Mannheim w Niemczech. Karierę w Mercedesie rozpoczął w 2007 roku w Daimler Trucks, kontynuował  program doktorancki w Daimler Group Research and Development, a następnie w 2010 roku otrzymał stanowisko inżyniera w zespole Klasy S. W latach 2013-2018 mieszkał i pracował w Alabamie, USA, gdzie zajmował stanowiska inżynieryjne w działach Industrial Engineering for Body & Paint oraz Plant Strategy and Performance dla produkcji SUV-ów. Po powrocie do Niemiec, w 2018 roku objął funkcję w Dziale Zarządzania Operacyjnego Siecią Produkcyjną CKD z ośmioma zakładami na czterech kontynentach. Zaangażowany był także w projekt w zakładzie w Meksyku. W październiku 2021 r. dołączył do załogi MBMPL. W wolnym czasie lubi grać na gitarze, słuchać muzyki i odkrywać nowe kultury.
Obrazek niedostępny

Marie-Claire Fogas-Braun

Dyrektor Produkcji Baterii EB312

W Mercedes-Benz AG pracuje od 2016 roku. Była odpowiedzialna za standardy dotyczące tymczasowej ochrony przed korozją w ramach wszystkich zakładów Powertrain. W 2019 roku przeszła do Działu Produkcji Baterii do pojazdów w pełni elektrycznych (EQS/EQE) i dołączyła do zespołu ramp-up (uruchamianie produkcji). Jako główny koordynator pomiędzy Działem Produkcji a R&D, kierowała różnymi zespołami i pełniła obowiązki zastępcy lidera projektu uruchamiania seryjnej produkcji baterii w Tajlandii. W 2021 roku obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie RWTH Aachen we współpracy z Mercedes-Benz AG. Tematem jej badań z zakresu materiałoznawstwa było zachowanie korozyjne nowych stopów aluminium o wysokiej wytrzymałości do zastosowań w karoseriach samochodowych. W styczniu 2023 roku dołączyła do zespołu MBMPL, w Dziale Produkcji Baterii GEN3.
Obrazek niedostępny

Robert Bauer

Dyrektor Logistyki Baterii

Karierę w Daimler AG rozpoczął w 2006 roku w Dziale Planowania Sprzedaży, a w 2015 roku dołączył do Powertrain w zakresie “Program & Capacity Management Powertrain”. W 2017 roku przejął obowiązki lidera Zespołu ds. kontroli produkcji przekładni w Stuttgarcie. Od 2019 roku był odpowiedzialny w ramach Powertrain za kontrolę produkcji w zakładzie w Stuttgarcie, w tym sieć i dyspozycję dla części wewnętrznych. W marcu 2023 roku został Dyrektorem Logistyki w fabryce baterii w Jaworze. Prywatnie lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Pasjonuje się również sportem triathlonowym (pływaniem, jazdą na rowerze i bieganiem) na krótkim dystansie.
Obrazek niedostępny

Dawid Kijanka 

Dyrektor ds. jakości

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na wydziale Towaroznawstwa. Od blisko 20 lat związany z branżą motoryzacyjną, od początku kariery w dziale jakości. Pracę w fabryce w Jaworze rozpoczął w 2018 roku na stanowisku managera i odpowiedzialny był za stworzenie działu Hot Test & Audit. W lipcu 2021 roku odjął stanowisko managera w dziale Complaint Management, a od kwietnia 2023 roku awansowany na stanowisko dyrektora działu jakości. Prywatnie wolny czas spędza z rodziną. Zainteresowania to podróże, gotowanie i jazda na motorze.
Obrazek niedostępny

Jennifer Olbort 

Dyrektor działu IT

Pracę w Mercedes-Benz rozpoczęła w 2016 roku w obszarze infrastruktury IT w Sindelfingen i zarządzała różnymi projektami związanymi 
z infrastrukturą IT. 
W 2020 roku została kierownikiem projektu IT dla projektów produktowych w ITO i była odpowiedzialna za wdrażanie usług aplikacyjnych i infrastrukturalnych w celu integracji nowych serii modeli samochodów w fabrykach montażowych, takich jak EQB do Kecskemet. Rozpoczęła pracę w MBMPL w lipcu 2022 roku jako Menadżer Zespołu ds. Aplikacji, a z dniem 01.01.2024 roku objęła stanowisko Dyrektora IT.
Obrazek niedostępny

Lukas Neuweiler

Dyrektor Działu Zakupów

Urodził się w 1992 roku w Tybindze, dorastał w południowych Niemczech, a po zdobytym w dwóch różnych firmach doświadczeniu oraz Cooperative State University (DHBW) ukończył międzynarodową logistykę i zarządzanie łańcuchem dostaw (tytuł magistra) w Jönköping na International Business School w Szwecji. W 2017 roku rozpoczął program Daimler/Mercedes CAReer w Dziale Zakupów Maszyn i Urządzeń, a w 2019 roku, po projektach w ramach planowania produkcji i serii w Pekinie, Sindelfingen i East London (RPA), ponownie dołączył do Działu Zakupów jako Global Commodity Manager dla Body-in-White. Po ekscytujących zadaniach w Niemczech, skorzystał z okazji, by w czerwcu 2022 roku dołączyć do zespołu MBMPL w Jaworze.

Obrazek niedostępny

dr Ewa Łabno-Falęcka

Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i Relacji Zewnętrznych

Z wykształcenia filolożka, obroniła doktorat na Uniwersytecie w Tybindze. Posiada doświadczenie w sektorze nauki (pracowała naukowo m.in. na UJ w Krakowie i Uniwersytecie w Tybindze), dyplomacji (w latach 1993-1999 była radcą do spraw kultury w ambasadzie RP w Bonn/Niemcy) i motoryzacji (od 2000 roku w Mercedes-Benz Polska). Laureatka wielu nagród branżowych, m.in. Golden Arrow, PRotony, „Osobowość Marketingu Roku: Thinking outside of the Box” (MediaRun). Dwukrotnie była nominowana do European Excellence Award. Jest redaktor naczelną kwartalnika „Magazyn Mercedes-Benz”. Odznaczona orderem „Za zasługi dla transportu RP” (odznaka resortowa). Ma żyłkę społecznikowską: współzałożycielka i pierwsza prezeska Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (2006-2010) i Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2008-2012) oraz Członkini Rady Marek Superbrands Polska i rady Programowej Kongresu Kobiet.