Wystawa Mercedes-Benz

Wystawa Mercedes-Benz

Aktualności

Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Jaworze

Już w najbliższy piątek 26 maja, w ramach jaworskiej Nocy Muzeów, zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie wystawy Mercedes-Benz. Oprócz wielu wyjątkowych atrakcji przygotowanych pod hasłem „Noc z mnichami”, każdy odwiedzający w tym dniu Muzeum Regionalne, będzie miał okazję zwiedzić ekspozycję przygotowaną pod hasłem „Jawor: nowy rozdział w historii Mercedes-Benz”. Na wszystkich chętnych czekają multimedialne oraz interaktywne atrakcje.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na stronie: www.muzeumjawor.pl

O wystawie „Jawor – nowy rozdział w historii Mercedes-Benz”.

Historia marki Mercedes-Benz to jednocześnie historia motoryzacji, która zaczęła się ponad 130 lat temu. To również historia wizjonerskiej pasji i przedsiębiorczości jej założycieli – Gottlieba Daimlera (1834-1900) i Karla Benza (1844-1929) oraz genialnych inżynierów i konstruktorów, których potrafili zjednać i zarazić swoją wizją mobilności: na morzu, na lądzie i w powietrzu.

Multimedialna ekspozycja, przygotowana w Muzeum Regionalnym w Jaworze to szczególne zaproszenie do świata Mercedes-Benz, skierowane nie tylko do miłośników motoryzacji. Jedną z atrakcji będzie replika pierwszego na świecie silnika szybkobieżnego, skonstruowanego w 1884 r. przez Gottlieba Daimlera i Wilhelma Maybacha, który m.in został użyty do modelu pierwszego motocykla. Zwiedzający będą mogli również zobaczyć ultranowoczesny silnik OM 654 – szczytowe osiągnięcie produkcji wysokoprężnych silników. Mamy nadzieję, że wystawa pozwoli poczuć wszystkim odwiedzającym nie tylko ducha motoryzacji, ale również przekonać się, jak znaczący wkład marka Mercedes-Benz wniosła w trwający już ponad 130 lat rozwój światowego automobilizmu.

Serdecznie zapraszamy!


Katalog „Wystawa stała Mercedes-Benz w Muzeum Regionalnym w Jaworze” (pobierz)

Otwarcie wystawy

Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce 3 marca 2017 roku. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Galeria zdjęć